Sposób przygotowania

Ryż ugotować zgodnie z przepisem na opakowaniu. Cukier i sól rozpuścić w occie. Polać ciepły ryż, wymieszać, odstawić by się wchłonęła.

Maki z wędzonym łososiem:
Arkusz nori przeciąć wzdłuż na połowę. Połówkę nori ułożyć błyszczącą stroną na macie bambusowej. Wilgotną ręką nabrać garść ryżu i równomiernie ułożyć na nori. Na środku ryżu rozprowadzić odrobinę chrzanu wasabi. Na chrzanie ułożyć paski ogórka oraz łososia. Przy pomocy matki zrolować. Odwinąć z matki następnie pokroić na 1,5 cm kawałki.

Nigiri z krewetkami:
Krewetki obrać zostawiając ogon, naciąć od spodu aby utworzyły płaski płat. W wilgotnych palcach uformować kulkę z ryżu. W jednej dłoni ułożyć krewetkę delikatnie nasmarowaną od wewnątrz chrzanem. Na krewetkę nałożyć kulkę ryżu. Z ryżu delikatnie uformować wałeczek dopasowany do krewetki. Czynność powtórzyć z wszystkimi krewetkami

Uramaki z wędzonym pstrągiem
Arkusz nori przeciąć wzdłuż na połowę. Matkę bambusową pokryć folią. Połówkę nori ułożyć błyszczącą stroną na macie bambusowej. Wilgotną ręką nabrać garść ryżu i równomiernie ułożyć na nori. Następnie odwrócić ryżem do dołu. Na środku nori ułożyć ogórka, obok posmarować majonezem. Na majonezie ułożyć wędzonego pstrąga. Przy pomocy matki zrolować. Odwinąć z matki następnie pokroić na 1,5 cm kawałki.