Niezależnie od tego ile masz lat i w jakiej jesteś formie, kilkanaście minut na basenie sprawi, że od razu poczujesz się jak ryba w wodzie.

Co zyskamy?

 

- Pływanie znacząco poprawia ogólny stan zdrowia i kondycję.

- Systematyczne pływanie skutecznie redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej i harmonijnie modeluje całe ciało.Regularne pływanie doskonale wpływa na prawidłową postawę ciała, wzmacnia mięśnie, zmniejsza bóle kręgosłupa oraz zapobiega jego skrzywieniom.

- Podczas pływania obciążenie aparatu ruchowego jest mniejsze niż w trakcie chodzenia ? tak więc sport ten nie powoduje urazów kości, ścięgien czy wiązadeł.

- Pływanie ma również pozytywny wpływ na układ oddechowy i krążenia. W wodzie mięśnie oddechowe pracują znacznie wydajniej. Ruch w wodzie jest korzystny także dla serca i układu krwionośnego. Pod wpływem wodnego masażu naczynia krwionośne stają się bardziej elastyczne, zwiększa się wydolność serca.

- Mięśnie są lepiej dotlenione ? ma to wpływ na poprawę nastroju. Po treningu zazwyczaj czujemy się zrelaksowani, spokojniejsi i zapominamy o stresie.

- Systematycznie pływanie hartuje ciało – uodparnia na infekcje i choroby układu oddechowego.

- Dlatego warto nauczyć się pływać. To nie tylko sport, który może nam przynieść wiele korzyści, ale również świetna zabawa i relaks dla całej rodziny. Na naukę pływania nigdy nie jest za późno. Umiejętność pływania pozwoli na bezpieczne i atrakcyjne spędzenie wolnego czasu nie tylko latem.

- Światowa Organizacja Zdrowia zaleca pływanie przynajmniej trzy razy w tygodniu.