Wellness to zjawisko holistyczne, które traktuje  każdego z nas jako spójną całość, stara się dbać o nasz rozwój duchowy, psychiczny i fizyczny równocześnie.

 Tylko w ten sposób możliwe jest osiągnięcie pełnej harmonii i możliwość robienia wszystkiego, na co mamy ochotę, nawet do późnej starości.

Jak żyć wellness?

Codzienne życie dostarcza nam mnóstwo stresów i napięć, w trosce o sukces zawodowy wszystkie nasze inne potrzeby są zsuwane na dalszy plan.

Zastanów się czy jest Ci z tym dobrze, czy czujesz się szczęśliwa?

Jeżeli sama o siebie nie zadbasz to któż inny to zrobi? Wyznacz sobie granicę, za którą jesteś już tylko TY. Nie odkładaj swoich potrzeb na później, bo chcąc jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem trzeba dbać o siebie przez całe życie. Mówi się, że w  pierwszej połowie życia poświęcamy zdrowie by zarobić pieniądze i uzyskać określony status materialny, a w drugiej połowie życia tracimy te ciężko zarobione pieniądze, żeby odzyskać zdrowie. Pomyśl o tym i zacznij dbać o siebie i najbliższych OD DZISIAJ.  Żyjąc wellness uczysz się lepiej radzić sobie ze stresem, efektywniej wypoczywać i właściwie odżywiać się.

Co możesz zrobić?

Przebywaj w przyjaznym i pozytywnym środowisku. Na nasze życie istotny wpływ mają też relacje z otoczeniem. Sprzyjające otoczenie może nam pomóc skutecznie się rozwijać, a ciągłe doskonalenie się na różnych poziomach daje nam większą pewność siebie i dodaje siły do pokonywania przeszkód.
W poszukiwaniu wewnętrznej harmonii i spokoju każdy z nas potrzebuje również odrobiny czasu spędzonego w samotności -szczególnie na łonie natury. Takie chwile kiedy możemy pobyć z samym pomagają w zdystansowaniu się do spraw życia codziennego, pozwalają odetchnąć i w pełni się zrelaksować. Jeżeli sama masz problemy z relaksacją zapisz się na specjalne zajęcia. Joga, tai chi czy inne techniki relaksacji powinny pomóc.

Stosuj zbilansowaną dietę, która dostarczy organizmowi wszystkich potrzebnych składników mineralnych i zapewni mu sprawne funkcjonowanie. Ogranicz spożywanie alkoholu i unikaj nikotyny. Staraj się utrzymywać odpowiednią dla siebie wagę. Łatwiej jest zrzucić 2-3 kilogramy niż 10!

 Znajdź odpowiednią dla siebie formę aktywności czyli taką, która poza dobrym samopoczuciem fizycznym sprawi Ci przyjemność. Będziesz odprężona, a co za tym idzie szczęśliwsza.

Osiągnięcie tego wszystkiego wymaga od nas dyscypliny i wielu wyrzeczeń. Warto jednak podjąć ten wysiłek, gdyż w  zamian otrzymamy dobre samopoczucie i zdrowie, a to właśnie znaczy być WELLNESS.