W obecnych czasach, pełnych napięcia, pośpiechu i stresu potrzebne są odpowiednie metody przywracające stan równowagi w naszym organizmie.

Długotrwały okres nadmiernej aktywności, pobudzenia i zbyt dużej dawki adrenaliny nie jest zdrowy i może prowadzić do wielu zaburzeń funkcjonowania naszego organizmu.

Jaki jest związek medytacji ze zdrowiem?

– Podczas medytacji spowalnia się oddech i obniża tętno, ma to wpływ na normalizację ciśnienia krwi i wydajniejsze zużycie tlenu. Tym samym zwiększa się tolerancja na wysiłek.

– Lekarze potwierdzają, że podczas włączenia medytacji do terapii, uzyskiwano lepsze efekty  walki z wieloma chorobami, w tym z rakiem ? pacjenci byli bardziej podatnymi na działanie leków.

– Wzmacnia system odpornościowy organizmu.

– Ułatwia rozluźnienie się i głęboki relaks.

– Może pomagać w walce z fobiami, nerwicami i lękami

– Obniża napięcie mięśni i wynikające z niego bóle a także łagodzi ból głowy.

– Pozwala łatwiej przejść przez zespół napięcia przedmiesiączkowego.

Medytacja jest dla każdego – ćwiczyć można o dowolnej porze, w dowolnym miejscu. Jest darmowa i nie wymaga żadnego sprzętu. Jest świetnym narzędziem do walki ze stresem i ma długofalowy, pozytywny wpływ na zdrowie. Wymaga jednak cierpliwości i systematycznego ćwiczenia. Warto więc, pośród licznych codziennych zajęć, znaleźć czas i zadbać o siebie.