Bardzo pomocną formą terapii jest masaż relaksacyjny.

Pobudza on mięśnie, skórę i poprawia krążenie, ale przede wszystkim ma dobroczynny wpływ na układ nerwowy. Likwiduje mimowolne napięcia mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, a także pomaga w walce z bezsennością. Wszystko to za sprawą ludzkiego dotyku, który umiejętnie stosowany sprawia, że masaż relaksacyjny stał się jedną z metod terapeutycznych, kosmetycznych oraz relaksacyjnych.

Ma on na celu zmniejszenie i całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego. Chodzi o wprowadzenie pacjenta w stan pełnego rozluźnienia i odprężenia. Masaż to nie tylko sposób na zrelaksowanie się i rozluźnienie, przynosi również ulgę przy bólach ciała i uczuciu spięcia. Poprawia także stan zdrowia, gdyż działa leczniczo na całe ciało. Z masażu może skorzystać każdy, niezależnie od wieku, płci czy stanu zdrowia – jest to zabieg całkowicie bezpieczny. Masażysta wykonuje powolne, spokojne i łagodne ruchy, które mają za zadanie uspokoić duszę i ciało. Prawidłowo wykonany masaż relaksacyjny powoduje rozluźnienie wszystkich mięśni. Wszystko odbywa się w otoczeniu palących się świec, a wokół unoszą się aromatyczne zapachy kadzidełek i pachnących olejków, z oddali słychać delikatne dźwięki  muzyki relaksacyjnej. Tak wykonany masaż podnosi  poziom endorfin, które właśnie przyczyniają się do odprężenia i do większej odporności na stres.

Różnorodność form masażu daje możliwość wyboru dowolnej metody relaksu poczynając od masażu tybetańskiego, ayurwedycznego, terapii Shiatsu, masażu tajlandzkiego, chińskiego, polinezyjskiego Ma-uri czy metody hawajskiej Lomi Lomi, a kończąc na aromatoterapii. Niezależnie od wybranej metody efekty są podobne – odprężenie, relaks oraz harmonia ciała i umysłu.